توليد خيارشور و ترشيجات سيف گستر دره شهر
10
سال عضويت
ايران كد
زمينه فعاليت
شركت سيف گستر به توليد ترشي جات در وزنهاي 500 750 1000 1200 1500 2000 3000 4000 و 5000 مشغول است
مشخصات تامين كننده
كد عضو:
26373
نوع شخص:
حقوقي
نام تاميين كننده:
توليد خيارشور و ترشيجات سيف گستر دره شهر
نوع فعاليت:
توليدي
نام مديرعامل:
سعيد شكري
نوع شركت:
سهامي خاص
تاريخچه
شركت سيف گستر در 06/04/1385با شماره ثبت 340در دره شهر به ثبت رسيده وبا شماره بهره برداري 570210 در در تاريخ 6/12/1388به توليد ترشي مشغول است
تعداد محصولات: 203
تعداد محصولات توليدي: 203
تعداد محصولات وارداتي: 0
  • زيره (ادويه) زيره (ادويه) Cumin (spices)
  • هل (ادويه) هل (ادويه) Cardamom \ (spices)
  • گلپر (ادويه) گلپر (ادويه) Cow parsnip \ (spices)
  • آويشن (ادويه) آويشن (ادويه) Thyme \ (spices)
  • فلفل (ادويه) فلفل (ادويه) Pepper \ (spice)
  • سماق (ادويه) سماق (ادويه) Sumac (spices)
  • زردچوبه ( ادويه ) زردچوبه ( ادويه ) Turmeric \ (spices)
  • دارچين (ادويه) دارچين (ادويه) Cinnamon (spice)
  • ادويه مخلوط ادويه مخلوط Mixed spices
  • نعناع خشك نعناع خشك Dried spearmint
Image
گروه كالا:
select
Baking powder (1)
ماده اي است كه از مواد اصلي تشكيل دهنده آن مي توان نشاسته، بي كربنات سديم و پيرو فسفات سديم را نام برد. ... اين ماده معمولا به عنوان يكي از افزودني هاي اصلي در تهيه انواع كيك و شيريني به كار مي رود و عامل مهمي در ايجاد بافت يكنواخت محصول، ارتقا كيفيت و پخت مناسب به شمار مي آيد. اين ماده در تماس با رطوبت فعال مي شود و طعمي خنثي دارد و در تماس با آب كف مي كند.    
بيكينگ پودر
Citric acid (1)
اسيد سيتريك يا جوهر ليمو يكي از اسيدهاي آلي است كه در ليموترش و پرتقال وجود دارد.اسيد سيتريك يك اسيد ... آلي ضعيف مي باشد كه در مركبات يافت مي شود. آن يك ماده نگه دارنده خوب مواد غذايي و يك چاشني خوب براي ايجاد مزه ترش در غذاها و نوشابه ها مي باشد. همچنين يك عامل آنتي اكسيدان خوبي هم مي باشد. اسيد سيتريك در اكثر مركبات و مخصوصا در ليمو ترش و آبليمو يافت مي شود كه شامل 8% از وزن ميوه خشك مي باشد    
جوهر ليمو
Noodle (1)
رشته فرآورده اي است باريك و كشيده به رنگ سفيد متمايل به شيري كه از آرد بدون سبوس تهيه شده است. رشته در ... دو نوع 1-رشته آشي 2-رشته پلويي موجود است. تمام انواع رشته در اين دسته قرار مي گيرد.    
رشته
Macaroni (6)
ماكاروني جزء فرآورده هاي غذايي خميري مي با شد كه از اختلاط آرد(عمدتا آرد گندم)و آب و تحت فشار شكل گرفته ... و تحت شرائط خاصي خشك مي گردد.در ايتاليا به اين دسته از مواد غذايي غذاهاي خميري (alimentary paste) در آلمان به نام كالاهاي خميري(teiquarn) در آمريكا به نام ماكاروني(macaroni) در انگلستان به نام (pasta) معروف است. در ايران اين فرآورده ها را به طور عمومي ماكاروني مي نامند. در بيشتر كتب علمي از نام متداول اين فرآورده ها در انگليس يعني(pasta) استفاده مي گردد.ماكاروني در اساس از دو عنصر آب و آرد(سمولينا) بوجود مي آيد و افزودنيهايي مي تواند براي تهيه ماكاروني ويژه جهت بهبود طعم و ظاهر و بالا بردن ارزش غذايي به آن اضافه گردد.مهمترين اين افزودنيها شامل تخم مرغ، گوجه فرنگي،اسفناج، سبوس، ويتامينها، پروتئين ها، مواد معدني و... مي باشد.(خرد شده گندم كه ذرات آن بمراتب از آرد معمولي درشت تر مي باشد).اين فرآورده ها را بطور كلي به سه دسته تو پر و توخالي و نواري يا غلتكي كه هر كدام ميتوانند ساده يا تخم مرغ دار باشند دسته بندي مي نمايند. تمام انواع ماكاروني در اين دسته قرار مي گيرند. شايان ذكر است اسپاگتي لازانيا و ورميشل در اينجا قرار نمي گيرد.    
ماكاروني
Starch (1)
نشاسته كربوهيدرات ذخيره اي در گياهان (سيب زميني، ، گندم، برنج و ...) است كه از بهم پيوستن تك قندي ها ... به اشكال مختلف حاصل مي شوند و پلي ساكاريد است كه از مولكولهاي گلوكز تشكيل شده است و معمولا تركيبي از آمپلوز خطي -زنجير خطي- و آميلوپكتين -زنجيره انشعابي- است. اين ماده در بدن پس از گوارش به مالتوز تبديل شده و سرانجام به تك قندي هاي گلوكز، فروكتوز و گالاكتوز در مي آيند. اين سه تك قندي جذب خون شده و پس از عبور از كبد به وسيله گردش خون در سر تا سر بدن پخش مي گردد. نشاسته در صنايع غذايي كنسرو و كمپوت سازي و فرآورده هاي گوشتي و تهيه بيسكويت شكلات و آدامس و تهيه سس مايونز و تهيه غذاي كودك و مواد لبني و غذاي منجمد اسانسها و شربتها و صنعت داروسازي و آرايشي و تهيه ادويه جات به كار مي رود. تمام انواع نشاسته در اين دسته قرار مي گيرد.    
نشاسته
Dried shallot (1)
موسير گونه هاي بسيار زياد و استفاده هاي خوراكي دارد. ريشه و پياز گياه بعد از انجام يكسري اقدامات خاص ... مورد استفاده قرار مي گيرد. بدين صورت كه آنها را به شكل رشته هاي بسيار نازك در آورده و در مسير آب سرد قرار مي دهند تا تلخي كه در پياز آن هست از بين برود. براي نگهداري طولاني مدت و استفاده از طعم و خصوصيات غذايي، موسير را با دستگاه هاي خشك كني و يا در مجاورت هوا خشك مي كنند.تمام انواع موسير خشك در اينجا قرار مي گيرند. لازم به ذكر است پودر موسير در كليد كد 011526، موسير (تازه) در كليد كد 012318 و موسير نيمه آماده در كليد كد 016139 كدگذاري مي شود    
موسير خشك
Garlic powder (1)
سير با نام لاتين Garlic و نام علمي Allium sativum گياهي است علفي و دائمي كه ساقه آن تا ارتفاع 40 سانتيمتر ... نيز مي رسد. قسمت زير زميني آن متورم و مركب از 5 تا 12 قطعه و محصور در غشاهاي نازك و ظريف به رنگ خاكستري مايل به سفيد مي باشد. سير عمدتاً در درمان نفخ شكم, ورم روده و بعنوان خاصيت كرم كشي بصورت داخلي مصرف مي شود.همچنين سير ادويه غذاهاي گوشتي, سس و سوپ مي باشد. سير بعنوان ادويه, سبزي و گياه دارويي در مناطق مديترانه اي تا آسياي مركزي استفاده مي شود. دو نوع سير وجود دارد: 1- سير آمريكايي بنام Greole ناميده مي شود. اين نوع سير داراي پوست سفيد بوده و از انواع ديگر قويتر است. 2- سير تاهيتي كه از بقيه درشت تر است و گاهي قطر آن به 8 سانتيمتر مي رسد. براي نگهداري طولاني مدت و استفاده از طعم و خصوصيات غذايي، سير را با دستگاه هاي خشك كني و يا در مجاورت هوا خشك مي كنند و بعد به صورت پودر در مي آورند. تمام انواع پودر سير در اينجا قرار مي گيرند. لازم به ذكر است سير خشك در كليد كد 011523، سير (تازه) در كليد كد 012312 و سير نيمه آماده در كليد كد 016139 كدگذاري مي شود.    
پودر سير
Dried mango (1)
انبه با نام لاتين mango و نام علمي mangiferaindica ميوه درختي با ارتفاع 40 - 35 متر مي باشد. برگهاي نو ... آن تقريبا به رنگ سرخ روشن مي باشد كه به محض رشد كامل به رنگ قهوه اي براق تيره اي در مي آيند. ميوه هاي انبه داراي رنگهاي متنوعي از جمله سبز، زرد، قرمز يا تركيبي از اين رنگها هستند. نوع رسيده آن با پوست داراي رايحــــــه خوشايندي مي باشد. در ميان اين ميوه هسته تخت مستطيل شكلي وجود دارد كه بسته به نوع آن مي تواند رشته دار يا صاف باشد. از خشك كردن انبه توسط نور خورشيد و يا به صورت صنعتي انبه خشك به دست مي آيد . تمام انواع انبه خشك در اينجا قرار مي گيرند.    
انبه خشك
Dried lemon powder (1)
پودر ليمو عماني يكي از فراورده هاي ليمو عماني است كه معمولا ترش و تيره رنگ بوده و فعاليتهاي فيزيكي و ... شيميايي به منظور كاهش حجم، ماندگاري، كاربردهاي متنوع تر و غيره روي آن انجام مي شود.پودر ليمو عماني در بسته بنديهاي متفاوت تهيه و عرضه مي شود.لازم به ذكر است ليمو عماني خشك و انواع ديگر ليمو ها در اينجا قرار نمي گيرند.    
پودر ليمو عماني
Olive \ (fresh) (2)
زيتون (نام علمي: Olea europaea) و (به انگليسي:Olive)شامل تقريباً ?? گونه درختان كوچك از خانواده Oleaceae ... مي باشد. آنها هميشه سبز بوده و داراي برگهايي كوچك و يكپارچه هستند كه روبروي هم قرار گرفته اند. ميوه اين گياه يك شفت مي باشد. تمامي انواع زيتون تازه در اين كليد كد گذاري مي شوند. لازم به ذكر است زيتون فرآوري شده در كليد كد 01639 كدگذاري مي شود.    
زيتون (تازه)
رکوردهای 21 الي 30 از 30
كارخانه مركزي
ايلام- دره شهر- شهرك صنعتي دره شهر جاده دره شهر جنب پليس راه دره شهر
كد پستي
6961716311
تلفن:
08425224079
دورنگار:
08425224079
-
صفحه اصلي | قوانين استفاده از سایت | ارتباط با ما
Terms of Service and Privacy - Important Disclaimer
Copyright © 2012 IRANCODE - All rights reserved