توليد خيارشور و ترشيجات سيف گستر دره شهر
10
سال عضويت
ايران كد
زمينه فعاليت
شركت سيف گستر به توليد ترشي جات در وزنهاي 500 750 1000 1200 1500 2000 3000 4000 و 5000 مشغول است
مشخصات تامين كننده
كد عضو:
26373
نوع شخص:
حقوقي
نام تاميين كننده:
توليد خيارشور و ترشيجات سيف گستر دره شهر
نوع فعاليت:
توليدي
نام مديرعامل:
سعيد شكري
نوع شركت:
سهامي خاص
تاريخچه
شركت سيف گستر در 06/04/1385با شماره ثبت 340در دره شهر به ثبت رسيده وبا شماره بهره برداري 570210 در در تاريخ 6/12/1388به توليد ترشي مشغول است
تعداد محصولات: 203
تعداد محصولات توليدي: 203
تعداد محصولات وارداتي: 0
  • زيره (ادويه) زيره (ادويه) Cumin (spices)
  • هل (ادويه) هل (ادويه) Cardamom \ (spices)
  • گلپر (ادويه) گلپر (ادويه) Cow parsnip \ (spices)
  • آويشن (ادويه) آويشن (ادويه) Thyme \ (spices)
  • فلفل (ادويه) فلفل (ادويه) Pepper \ (spice)
  • سماق (ادويه) سماق (ادويه) Sumac (spices)
  • زردچوبه ( ادويه ) زردچوبه ( ادويه ) Turmeric \ (spices)
  • دارچين (ادويه) دارچين (ادويه) Cinnamon (spice)
  • ادويه مخلوط ادويه مخلوط Mixed spices
  • نعناع خشك نعناع خشك Dried spearmint
Image
گروه كالا:
select
Distillate (2)
به فرآورده هاي گياهي اطلاق مي شود كه از تقطير برگها و گلها و شكوفه هاي گياهي به دست مي آيند كه به آنها ... اصطلاحا عرقيات گفته شده است.عرقيات داراي عناصر فراري هستند كه جهت خوشبوكردن و تغيير طعم مواد غذايي به كار مي روند. تمام انواع عرقيات گياهي در اين دسته قرار مي گيرند.    
عرق
Jam (67)
به فرآورده هاي ميوه اي كه از پختن و عمل آوري ميوه ها ي خورد شده همراه با قندهاي مجاز به دست مي آيند مربا ... گفته شده است. در تهيه مربا، ميوه را با شكر جوشانده تا نوعي ژله كه صاف و يكدست نشده، تهيه نمايند. مقدار مواد اوليه بر حسب نوع ميوه و ميزان رسيده بودن آن فرق مي كند، اما معمولا از ميوه و شكر به ميزان مساوي استفاده مي شود. وقتي مخلوط اين دو به دماي 104 درجه سانتي گراد مي رسد، اسيد و پكتين موجود در ميوه با شكر واكنش نشان مي دهد و در اين هنگام مربا آماده است. تهيه مربا روشي براي نگهداري طولاني مدت از ميوه مي باشد..تمام انواع مربا در اين دسته قرار مي گيرند. شايان ذكر است مارمالادها در اينجا قرار نمي گيرند.    
مربا
Conserve (4)
به مواد غذايي كه در يك قوطي در بسته حرارت مي دهند تا به درجه دمايي برسد كه همه ميكرو ارگانيسمهاي زيان ... آور و هاگهايي كه در هنگام نگهداري در درجات دماي معمولي قادر به رشد هستند كشته شوند كنسرو مي گويند. تا زمانيكه قوطي بسته است، هيچ نوع ميكروبي به غذا دسترسي ندارد و غذا مي تواند به مدت طولاني قابل مصرف باشد. كنسرو در اينجا شامل تمام كنسروهايي است كه از انواع غلات، حبوبات، سبزيجات، تره بار، صيفي جات، قارچها، گوشت دام و طيور و ماهيها، احشاءخوراكي دام و طيور، كله و پاچه دام، ميگوها، خاويار و فرآورده هاي آنها و يا تركيبات غذايي حاصل از كليه مواد غذايي در بسته بندي هاي مختلف فلزي، شيشه اي و بسته هاي پلاستيكي سخت و نيمه سخت تهيه شده است كه گاها در بسته بنديهاي پاكتي و كارتني حمل مي گردند. شايان ذكر است كنسرو انواع فرآورده هاي ميوه ها ، مرباجات، ترشيجات و شورها و زيتون و چاشني ها در اينجا قرار نمي گيرد. با توجه به اين كه رابطه خاصي بين مقادير جزيي قلع حل شده با مواد غذايي وجود دارد و منجربه تغيير رنگ محصول مي گردد و لكهاي -مواد پوششي- مخصوصي جهت جلوگيري از اثرات سوي در نظر گرفته شده كه بين صفحات قلعي و مواد محتوي قوطي قرار مي گيرند تا از اين تخريب جلوگيري كنند0    
كنسرو
Rose water (1)
گلاب (به ضم گاف) عرقي است كه از گل به خصوصي به نام گل محمدي و يا «گل گلاب» مي گيرند. به دليل تقاضاي بيشتر ... صنعت عطرسازي براي روغن گل، گلاب محصول جانبي نسبتاً ارزان قيمتي حساب مي شود.گلاب داراي طعم و بوي متمايزي است و در بعضي غذاهاي كشورهاي آسيايي استفاده مي شود.در ايران در بستني، چاي و شيريني ها استفاده زيادي دارد. تمام انواع گلاب در اينجا قرار مي گيرند.    
گلاب
Fruits dark syrup (2)
ماده اي كه با عصاره گيري از ميوه هايي مانند انگور، خرما و توت و معمولاً از طريق جوشاندن با كمك يك حلّال ... مانند آب يا الكل به دست مي آيد.    
شيره ميوه
Pickle in brine (18)
به فرآورده اي كه متشكل از اندامهاي مختلف گياهي سالم و بدون عيب است و به صورتهاي گوناگون - خرد شده و درسته ... و چرخ شده- مدتي در كنار آب نمك قرار مي گيرد شور مي گويند. تمام انواع شور در اين زيرگروه قرار مي گيرند.    
شور
Pickled cucumber (35)
به فرآورده اي كه متشكل از اندامهاي مختلف گياهي سالم و بدون عيب است و به صورتهاي گوناگون - خرد شده و درسته ... و چرخ شده- مدتي در كنار آب نمك قرار مي گيرد شور مي گويند.از گذاشتن خيار در داخل آب و اضافه نمودن ادويه و گذاشتن آن براي مدتي خيار شور به دست مي آيد . تمام انواع خيارشور در اينجا قرار مي گيرند.    
خيارشور
Pickle in vinegar (39)
به فرآورده اي كه متشكل از اندامهاي مختلف گياهي سالم و بدون عيب است به صورتهاي گوناگون - خردشده و درسته ... و چرخ كرده- همراه با مقادير كمي نمك و ادويه جات در سركه شناور تهيه مي شود ترشي مي گويند. PH ترشي كه اسيدي است سبب مي شود كه هيچ باكتري يا قارچي نتواند به راحتي در چنين محيطي رشد كند. مواد اوليه مورد استفاده در تهيه ترشيجات نيز بايد كاملا سالم و عاري از هر گونه فساد ظاهري و لهيدگي و صدمات مكانيكي و فساد ناشي از ميكروارگانيسمها باشند. اجزاي متشكله ترشي بايد حتي المقدور يكنواخت و داري رنگ و طعم و بوي طبيعي باشند. به كار بردن كارامل به منظور ايجاد رنگ فقط در ترشي سير امكان پذير است ولي استفاده از نگهدارنده ها مجاز نمي باشد. ترشيجات در انواع ساده و مخلوط مي باشند. تمام انواع ترشي در اين زيرگروه قرار مي گيرند.    
ترشي
Vinegar (6)
مايع ترشي است كه از اكسيد شدن اتانول موجود در شيره ميوه هاي انگور و سيب و خرما و غيره به دست مي آيد سركه ... مي گويند. معمولاً 3 تا 5 درصد از حجم سركه ها، اسيد سيتريك مي باشد. البته سركه هاي طبيعي، اسيد تارتريك و اسيد سيتريك كمتري دارند. شيوه تهيه سركه چنين است كه ابتدا شيره به الكل تبديل مي گردد و آنگاه در اثر تاثير باكتريهاي هوازي ويژه اي به سركه تبديل مي شود. رنگ سركه بايد صاف و زلال باشد. هرگاه رنگ سركه كدر باشد بايد اطمينان حاصل كرد كه اين كدري ناشي از كرمهاي ريز ميكروسكوپي نباشد. تمام انواع سركه در اين دسته قرار مي گيرند.    
سركه
Baking soda (1)
جوش شيرين يا بي كربنات سديم، نمك يك سديمي اسيدكربنيك است. اين تركيب در بين عموم مردم به جوش شيرين معروف ... است و معمولاً در تركيب خمير نان براي متخلخل كردن نان استفاده مي شود. معمولاً به صورت پودر سفيد يا به صورت بلورين يافت مي شود. جوش شيرين بدون بو و طعم است و داراي قليائيت ناچيزي است. تما م انواع جوش شيرين در اين دسته قرار مي گيرند.    
جوش شيرين
رکوردهای 11 الي 20 از 30
كارخانه مركزي
ايلام- دره شهر- شهرك صنعتي دره شهر جاده دره شهر جنب پليس راه دره شهر
كد پستي
6961716311
تلفن:
08425224079
دورنگار:
08425224079
-
صفحه اصلي | قوانين استفاده از سایت | ارتباط با ما
Terms of Service and Privacy - Important Disclaimer
Copyright © 2012 IRANCODE - All rights reserved