شير پاستوريزه پگاه كرمان
10
سال عضويت
ايران كد
زمينه فعاليت
توليد فرآورده هاي لبني
مشخصات تامين كننده
كد عضو:
03420
نوع شخص:
حقوقي
نام تاميين كننده:
شير پاستوريزه پگاه كرمان
نوع فعاليت:
توليدي / بازرگاني
نام مديرعامل:
مجتبي ابراهيمي زرندي
نوع شركت:
سهامي خاص
تاريخچه
شركت شير پاستوريزه پگاه كرمان يكي از شركت هاي تحت پوشش شركت صنايع شير ايران كه در بهمن ماه سال 1361 در زميني به مساحت 15 هكتار و با ظرفيت اسمي 100 تن در روز شروع به فعاليت كرد و هم اكنون محصولات توليدي خود را با نام تجاري شركت شير پاستوريزه پگاه كرمان به بازار عرضه مي نمايد. توليدات اين شركت در حال حاضر شامل:پنيرUF 100و 200 گرمي ،شير پاستوريزه پري پك يك ليتري شير استريليزه پري پك يك ليتري ،شير كاكائو-شير قهوه-شير موز –شيرعسل استريليزه 200cc ،خامه200ccاستريليزه خامه با شهد خرماي 200ccاستريليزه ماست 900 گرمي،1500گرمي،3 كيلويي وماست موسير دار 380گرمي ،دوغ پري پك يك ليتري با طعم نعناع ،پونه وزيره دوغ بطري 250 cc ،1/5 ليتري ،4 ليتري با طعم نعناع وكاكوتي ،كشك ليواني 250 گرمي مي باشد كه در بازارهاي استان كرمان واستانهاي همجوار بفروش مي رسد اين شركت با توجه به تعهد صادقانه خود نسبت به رعايت بهداشت فرآيند توليدات خود وتندرستي مصرف كنندگان اقدامات گسترده اي در جهت افزايش كيفيت وتنوع محصولات خود وهمچنين حفظ محيط زيست وصرفه جويي در منابع انرژي صيانت از سلامت كاركنان واحترام به حقوق جامعه بعمل آورده كه دستاورد آن دريافت گواهي نامه بين المللي مديريت كيفيت2000:9001ISO مديريت زيست محيطي2004:14001ISO ومديريت ايمني وبهداشت حرفه اي 18001OHSAS ازشركت توف نورد آلمان وهمچنين دريافت پروانه ساخت ونشان استاندارد براي كليه محصولات توليدي خود ودريافت پروانه تحقيق وتوسعه از وزارت صنايع ومعادن ودريافت گواهي نامه تائيد صلاحيت آزمايشگاه(آزمايشگاه همكار) شده است
تعداد محصولات: 300
تعداد محصولات توليدي: 299
تعداد محصولات وارداتي: 1
  • پنير پاستوريزه پنير پاستوريزه Cheese \ pasteurized
  • كشك پاستوريزه كشك پاستوريزه whey \ pasteurized
  • دوغ پاستوريزه دوغ پاستوريزه Pasteurized doogh
  • بستني پاستوريزه بستني پاستوريزه Pasteurized ice cream
  • شير فرآورده دامي شير فرآورده دامي Milk \ livestock product
  • شير قهوه پاستوريزه شير قهوه پاستوريزه Pasteurized coffee milk
  • شير موز پاستوريزه شير موز پاستوريزه Pasteurized banana milk
  • شير عسل پاستوريزه شير عسل پاستوريزه Pasteurized honey milk
  • شير كاكائو پاستوريزه شير كاكائو پاستوريزه Pasteurized chocolate milk
  • ماست پاستوريزه ماست پاستوريزه Yogurt \ pasteurized
Image
گروه كالا:
select
Cheese \ pasteurized (40)
اساس كار در ساخت پنير به روش معمول، به انعقاد شير بوسيله مايه پنير و آبگيري از لخته آن استوار است. در ... اين روش بخش عمده اي از پروتئين شير به نام كازئين توسط آنزيم مايه پنير منعقد شده و بخش ديگري از پروتئين هاي شير به نام پروتئين هاي سرم شير، كه حدود يك چهارم كل پروتئين شير است و ارزش بسياري در تغذيه انسان دارد، منعقد نشده و همراه مقداري چربي با آب پنير خارج مي گردد . به عبارت ديگر مقداري از مواد غذايي با ارزش شير ضايع و دور ريخته مي شود. اساس توليد پنير به كمك تكنولوژي اولترافيلتراسيون با استفاده از صافيهايي است كه بتواند آب و ملكول هاي كوچك را از خود عبور داده و مانع عبور ملكول هاي بزرگتر گردد . در اين روش شير تحت فشار و حررات مشخص از صافي عبور داده مي شود . آب و لاكتوز و املاح كه از ملكول هاي كوچك تشكيل شده اند از صافي عبور كرده ولي چربي و پروتئين كه عموماً از مولكولهاي بزرگتر تشكيل يافته اند نمي توانند از آن عبور نمايند. به عبارت ديگر شير پس از عبور از صافي ها به دو فاز نفوذپذير (شامل آب و لاكتوز و املاح) و فاز تغليظ شده (شامل آب، چربي، پروتئين، لاكتوز و املاح) تقسيم مي شود . با بكارگيري اين سيستم در توليد پنير، به دليل باقي ماندن همه پروتئين ها و چربي شير در پنير، بازدهي و ارزش غذايي پنير افزايش مي يابد. تمام انواع پنير از جمله پنير پيتزا در اين دسته قرار مي گيرند.    
پنير پاستوريزه
whey \ pasteurized (6)
كشك از فرآورده هاي شير است كه از جوشاندن، تغليظ و يا خشك كردن دوغي كه پس از كره گيري باقي مي ماند و يا ... از ماست بدون چربي تهيه مي شود و تحت عمل پاستوريزه ميكروبهايشان از بين رفته است. رنگ كشك بنا به طرز تهيه، مقدار درصد چربى دوغ و مدت جوشاندن، سفيد شيرى يا سفيد كثيف مايل به زرد، خاكسترى روشن و رنگ مقطع آن خاكسترى تيره، قهوه ‏اى روشن تا قرمز آجرى است. طعم كشك كمى ترش و شور است كه ترشى آن به علت وجود اسيد لاكتيك موجود در آن مي باشد. تمامي انواع كشك خالص در اينجا قرار مي گيرند. همچنين لازم به ذكر است كشك هايي كه با ماده اي ديگر از قبيل نعنا، سير، كنجد و ... تركيب شده باشد در نام پايه تكميلي " كشك طعم دار" كدگذاري مي شوند. مرجع: http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=6256    
كشك پاستوريزه
Pasteurized doogh (36)
دوغ عبارتست از فرآورده‏اى كه از رقيق كردن ماست با آب يا آب معدنى به دست مى‏آيد. دوغ بر دو نوع است: 1- ... دوغ گازدار 2- دوغ بدون گاز. مواد اوليه دوغ، شامل ماست، آب آشاميدنى و نمك مى‏شود كه با مواد افزودنى ديگر مانند كربن دى ‏اكسيد و گياهان معطر خوراكى از قبيل گل سرخ، نعناع، پونه يا اسانس طبيعى آنها مخلوط مى‏شود. رنگ دوغ بعد از بهم زدن بايد سفيد يا سفيد شيرى و طعم و بوى آن تازه و مطبوع و عارى از هر گونه ناخالصى باشد. اين دوغ تحت عمل پاستوريزه قرار گرفته و ميكروبهايشان از بين رفته است. تمام انواع دوغ پاستوريزه از جمله دوغ گازدار و دوغ بدون گاز در اين زيرگروه قرار مي گيرند.    
دوغ پاستوريزه
Pasteurized ice cream (65)
بستني عبارتست از محصول لبني منجمدي كه از تركيب و فرايند مناسب خامه و بعضي از فرآورده هاي لبني با شكر ... و مواد طعم دهنده به دست مي آيد و مي تواند حاوي پايدار كننده ها، قوام دهنده ها و رنگ نيز باشد .ارزش غذايي بستني به ارزش غذايي مواد اوليه اي كه در ساخت بستني مصرف مي شوند، بستگي دارد. به عنوان مثال چربي بستني 3-2 برابر چربي شير است و پروتئين بستني كمي بيش تر از شير مي باشد؛ در ضمن حاوي مواد غذايي ديگر مانند ميوه، تخم مرغ و شكر مي باشد. تمام انواع بستني در اين زيرگروه قرار مي گيرند. شايان ذكر است تمام انواع بستني يخي هم در اينجا قرار مي گيرند.    
بستني پاستوريزه
Milk \ livestock product (21)
شير خوراكي پاستوريزه عبارتست از شيري كه با يكي از روشهاي پاستوريزاسيون تهيه شده باشد به طوري كه كليه ... ميكروبهاي بيماريزاي آن از بين برود و تعداد ميكروبهاي غيربيماريزا نيز به حداقل رسيده و تغييراتي در تركيبات آن حاصل نشده باشد. عمر شير پاستوريزه كوتاه است و بايد تا تاريخ مصرف در 8-3 درجه سانتيگراد نگهداري شود. شير بصورت خالص يا همراه با كاكائو يا عسل موجود مي باشد. تمام انواع شير خوراكي پاستوريزه در اين زيرگروه قرار مي گيرند. شايان ذكر است شير خشك در اينجا قرار نمي گيرد.    
شير فرآورده دامي
Pasteurized coffee milk (2)
شير خوراكي پاستوريزه عبارتست از شيري كه با يكي از روشهاي پاستوريزاسيون تهيه شده باشد به طوري كه كليه ... ميكروبهاي بيماريزاي آن از بين برود و تعداد ميكروبهاي غيربيماريزا نيز به حداقل رسيده و تغييراتي در تركيبات آن حاصل نشده باشد. عمر شير پاستوريزه كوتاه است و بايد تا تاريخ مصرف در 8-3 درجه سانتيگراد نگهداري مي شود. با اضافه كردن قهوه به شير پاستوريزه شيرقهوه تهيه مي شود تمام انواع شيرقهوه در اينجا قرار مي گيرند.    
شير قهوه پاستوريزه
Pasteurized banana milk (2)
شير خوراكي پاستوريزه عبارتست از شيري كه با يكي از روشهاي پاستوريزاسيون تهيه شده باشد به طوري كه كليه ... ميكروبهاي بيماريزاي آن از بين برود و تعداد ميكروبهاي غيربيماريزا نيز به حداقل رسيده و تغييراتي در تركيبات آن حاصل نشده باشد. عمر شير پاستوريزه كوتاه است و بايد تا تاريخ مصرف در 8-3 درجه سانتيگراد نگهداري مي شود. با اضافه كردن موز به شير پاستوريزه شير موز تهيه مي شود تمام انواع شير موزدر اينجا قرار مي گيرند.    
شير موز پاستوريزه
Pasteurized honey milk (2)
شير خوراكي پاستوريزه عبارتست از شيري كه با يكي از روشهاي پاستوريزاسيون تهيه شده باشد به طوري كه كليه ... ميكروبهاي بيماريزاي آن از بين برود و تعداد ميكروبهاي غيربيماريزا نيز به حداقل رسيده و تغييراتي در تركيبات آن حاصل نشده باشد. عمر شير پاستوريزه كوتاه است و بايد تا تاريخ مصرف در 8-3 درجه سانتيگراد نگهداري مي شود. با اضافه كردن عسل به شير پاستوريزه شيرعسل تهيه مي شود تمام انواع شيرعسل در اينجا قرار مي گيرند.    
شير عسل پاستوريزه
Pasteurized chocolate milk (2)
شير خوراكي پاستوريزه عبارتست از شيري كه با يكي از روشهاي پاستوريزاسيون تهيه شده باشد به طوري كه كليه ... ميكروبهاي بيماريزاي آن از بين برود و تعداد ميكروبهاي غيربيماريزا نيز به حداقل رسيده و تغييراتي در تركيبات آن حاصل نشده باشد. عمر شير پاستوريزه كوتاه است و بايد تا تاريخ مصرف در 8-3 درجه سانتيگراد نگهداري مي شود. با اضافه كردن كاكائو به شير پاستوريزه شيركاكائو تهيه مي شود تمام انواع شيركاكائو در اينجا قرار مي گيرند.    
شير كاكائو پاستوريزه
Yogurt \ pasteurized (70)
ماست پاستوريزه عبارت است از شيري كه بوسيله باكتري تخمير شده است و تحت عمل پاستوريزه قرار گرفته و ميكروبهايش ... از بين رفته است. از هر نوع شيري براي تهيه ماست مي توان استفاده نمود اما ماستهاي امروزي را اغلب از شير گاو تهيه مي كنند. ماست در انواع پرچربى و كم چربى و با طعم هاي ميوه اي موجود مي باشد. تمام انواع ماست كه در آن تكه هاي ميوه يا صيفي نيست در اين دسته قرار مي گيرند.    
ماست پاستوريزه
رکوردهای 1 الي 10 از 22
كارخانه مركزي
كرمان- كرمان- انتهاي خيابان شهيد مصطفي خميني كيلومتر 1 بزرگراه هفت باغ بعداز دانشگاه چمران
كد پستي
7635117111
تلفن:
03433221211
دورنگار:
03433222446
pegahkerman@yahoo.com
صفحه اصلي | قوانين استفاده از سایت | ارتباط با ما
Terms of Service and Privacy - Important Disclaimer
Copyright © 2012 IRANCODE - All rights reserved