لبنيات پاستوريزه پاك
14
سال عضويت
ايران كد
زمينه فعاليت
توليدي فرآورده هاي لبني و بستني
مشخصات تامين كننده
كد عضو:
00632
نوع شخص:
حقوقي
نام تاميين كننده:
لبنيات پاستوريزه پاك
نوع فعاليت:
توليدي / بازرگاني
نام مديرعامل:
عليرضا سجادي مانيزاني
نوع شركت:
سهامي عام
تاريخچه
اين شركت در سال 1338 تحت شماره 7205 در اداره ثبت شركتها و مجوز 4801/20/321 وزارت صنايع و معادن تحت ليسانس شركت فورموست آمريكا و با نام تجاري پاك و روزنامه رسمي شماره 411 به ثبت رسيد. شركت سهامي عام مي باشد . - خريد چند كارخانه لبني و بستني - گسترش صادرات در سالهاي اخير
تعداد محصولات: 421
تعداد محصولات توليدي: 352
تعداد محصولات وارداتي: 69
  • پنير پاستوريزه پنير پاستوريزه Cheese \ pasteurized
  • دوغ پاستوريزه دوغ پاستوريزه Pasteurized doogh
  • بستني پاستوريزه بستني پاستوريزه Pasteurized ice cream
  • شير فرآورده دامي شير فرآورده دامي Milk \ livestock product
  • شير عسل پاستوريزه شير عسل پاستوريزه Pasteurized honey milk
  • شير كاكائو پاستوريزه شير كاكائو پاستوريزه Pasteurized chocolate milk
  • ماست پاستوريزه ماست پاستوريزه Yogurt \ pasteurized
  • خامه پاستوريزه خامه پاستوريزه Cream \ pasteurized
  • آبمعدني آبمعدني Mineral water
  • مارمالاد مارمالاد Marmalade
Image
گروه كالا:
select
Cheese \ pasteurized (14)
اساس كار در ساخت پنير به روش معمول، به انعقاد شير بوسيله مايه پنير و آبگيري از لخته آن استوار است. در ... اين روش بخش عمده اي از پروتئين شير به نام كازئين توسط آنزيم مايه پنير منعقد شده و بخش ديگري از پروتئين هاي شير به نام پروتئين هاي سرم شير، كه حدود يك چهارم كل پروتئين شير است و ارزش بسياري در تغذيه انسان دارد، منعقد نشده و همراه مقداري چربي با آب پنير خارج مي گردد . به عبارت ديگر مقداري از مواد غذايي با ارزش شير ضايع و دور ريخته مي شود. اساس توليد پنير به كمك تكنولوژي اولترافيلتراسيون با استفاده از صافيهايي است كه بتواند آب و ملكول هاي كوچك را از خود عبور داده و مانع عبور ملكول هاي بزرگتر گردد . در اين روش شير تحت فشار و حررات مشخص از صافي عبور داده مي شود . آب و لاكتوز و املاح كه از ملكول هاي كوچك تشكيل شده اند از صافي عبور كرده ولي چربي و پروتئين كه عموماً از مولكولهاي بزرگتر تشكيل يافته اند نمي توانند از آن عبور نمايند. به عبارت ديگر شير پس از عبور از صافي ها به دو فاز نفوذپذير (شامل آب و لاكتوز و املاح) و فاز تغليظ شده (شامل آب، چربي، پروتئين، لاكتوز و املاح) تقسيم مي شود . با بكارگيري اين سيستم در توليد پنير، به دليل باقي ماندن همه پروتئين ها و چربي شير در پنير، بازدهي و ارزش غذايي پنير افزايش مي يابد. تمام انواع پنير از جمله پنير پيتزا در اين دسته قرار مي گيرند.    
پنير پاستوريزه
Pasteurized doogh (12)
دوغ عبارتست از فرآورده‏اى كه از رقيق كردن ماست با آب يا آب معدنى به دست مى‏آيد. دوغ بر دو نوع است: 1- ... دوغ گازدار 2- دوغ بدون گاز. مواد اوليه دوغ، شامل ماست، آب آشاميدنى و نمك مى‏شود كه با مواد افزودنى ديگر مانند كربن دى ‏اكسيد و گياهان معطر خوراكى از قبيل گل سرخ، نعناع، پونه يا اسانس طبيعى آنها مخلوط مى‏شود. رنگ دوغ بعد از بهم زدن بايد سفيد يا سفيد شيرى و طعم و بوى آن تازه و مطبوع و عارى از هر گونه ناخالصى باشد. اين دوغ تحت عمل پاستوريزه قرار گرفته و ميكروبهايشان از بين رفته است. تمام انواع دوغ پاستوريزه از جمله دوغ گازدار و دوغ بدون گاز در اين زيرگروه قرار مي گيرند.    
دوغ پاستوريزه
Pasteurized ice cream (110)
بستني عبارتست از محصول لبني منجمدي كه از تركيب و فرايند مناسب خامه و بعضي از فرآورده هاي لبني با شكر ... و مواد طعم دهنده به دست مي آيد و مي تواند حاوي پايدار كننده ها، قوام دهنده ها و رنگ نيز باشد .ارزش غذايي بستني به ارزش غذايي مواد اوليه اي كه در ساخت بستني مصرف مي شوند، بستگي دارد. به عنوان مثال چربي بستني 3-2 برابر چربي شير است و پروتئين بستني كمي بيش تر از شير مي باشد؛ در ضمن حاوي مواد غذايي ديگر مانند ميوه، تخم مرغ و شكر مي باشد. تمام انواع بستني در اين زيرگروه قرار مي گيرند. شايان ذكر است تمام انواع بستني يخي هم در اينجا قرار مي گيرند.    
بستني پاستوريزه
Milk \ livestock product (35)
شير خوراكي پاستوريزه عبارتست از شيري كه با يكي از روشهاي پاستوريزاسيون تهيه شده باشد به طوري كه كليه ... ميكروبهاي بيماريزاي آن از بين برود و تعداد ميكروبهاي غيربيماريزا نيز به حداقل رسيده و تغييراتي در تركيبات آن حاصل نشده باشد. عمر شير پاستوريزه كوتاه است و بايد تا تاريخ مصرف در 8-3 درجه سانتيگراد نگهداري شود. شير بصورت خالص يا همراه با كاكائو يا عسل موجود مي باشد. تمام انواع شير خوراكي پاستوريزه در اين زيرگروه قرار مي گيرند. شايان ذكر است شير خشك در اينجا قرار نمي گيرد.    
شير فرآورده دامي
Pasteurized honey milk (1)
شير خوراكي پاستوريزه عبارتست از شيري كه با يكي از روشهاي پاستوريزاسيون تهيه شده باشد به طوري كه كليه ... ميكروبهاي بيماريزاي آن از بين برود و تعداد ميكروبهاي غيربيماريزا نيز به حداقل رسيده و تغييراتي در تركيبات آن حاصل نشده باشد. عمر شير پاستوريزه كوتاه است و بايد تا تاريخ مصرف در 8-3 درجه سانتيگراد نگهداري مي شود. با اضافه كردن عسل به شير پاستوريزه شيرعسل تهيه مي شود تمام انواع شيرعسل در اينجا قرار مي گيرند.    
شير عسل پاستوريزه
Pasteurized chocolate milk (13)
شير خوراكي پاستوريزه عبارتست از شيري كه با يكي از روشهاي پاستوريزاسيون تهيه شده باشد به طوري كه كليه ... ميكروبهاي بيماريزاي آن از بين برود و تعداد ميكروبهاي غيربيماريزا نيز به حداقل رسيده و تغييراتي در تركيبات آن حاصل نشده باشد. عمر شير پاستوريزه كوتاه است و بايد تا تاريخ مصرف در 8-3 درجه سانتيگراد نگهداري مي شود. با اضافه كردن كاكائو به شير پاستوريزه شيركاكائو تهيه مي شود تمام انواع شيركاكائو در اينجا قرار مي گيرند.    
شير كاكائو پاستوريزه
Yogurt \ pasteurized (53)
ماست پاستوريزه عبارت است از شيري كه بوسيله باكتري تخمير شده است و تحت عمل پاستوريزه قرار گرفته و ميكروبهايش ... از بين رفته است. از هر نوع شيري براي تهيه ماست مي توان استفاده نمود اما ماستهاي امروزي را اغلب از شير گاو تهيه مي كنند. ماست در انواع پرچربى و كم چربى و با طعم هاي ميوه اي موجود مي باشد. تمام انواع ماست كه در آن تكه هاي ميوه يا صيفي نيست در اين دسته قرار مي گيرند.    
ماست پاستوريزه
Cream \ pasteurized (20)
براي تهيه خامه پيش از عمل هموژنيزاسيون، لايه چربي روي شير خام را كه به سرشير معروف است، برمي دارند. اين ... چربي، خامه نام مي گيرد. در صنعت، براي سرعت بخشيدن به تجمع چربي شير روي سطح آن، از دستگاه سانتريفيوژ استفاده مي كنند. خامه با توجه به محتواي چربي اش، انواع مختلفي دارد. خامه كم چرب كه 12 درصد چربي دارد. خامه زده شده و سفت شده كه 30 درصد از آن را چربي تشكيل مي دهد. خامه سنگين كه 36 درصد چربي دارد.خامه هاي پر چرب كه در اغلب فروشگاه ها به فروش مي رسند نيز 40 درصد چربي دارند و در تهيه انواع غذا و دسرها از اين نوع استفاده مي شود.خامه بصورت خالص يا با طعم ميوه و با بسته بنديهاي مختلف در بازار عرضه مي شود. تمام انواع خامه در اين دسته قرار مي گيرند. لازم به ذكر است خامه طعم دار در كليد كد 01336    
خامه پاستوريزه
Mineral water (2)
آبهاي معدني با نام لاتين Inorganic Water آبهايي هستند كه در يك كيلوگرم آنها لااقل هزار ميلي گرم نمك و ... يا 250 ميلي گرم انيدريد كربنيك آزاد موجود است آبهاي معدني، از چشمه هاي طبيعي يا چشمه هايي كه به طور مصنوعي ايجاد شده اند، جريان دارند. آب چشمه ها بطور كلي داراي نمكهايي هستند كه در موقع عبور آب از سطح زمين در آن حل شده اند كه آب مقطر فاقد اين نمكهاست. مقدار اين نمكها در آبهاي معدني بمراتب زيادتر و لااقل به يك در هزار مي رسد. در آب معدني تركيباتي مانند نمكهاي يد و تركيبات آرسنيك و تركيبات گوگرددار و مواد راديواكتيو و نظير آنها وجود دارد كه در آب معمولي نيست. از آنجائيكه تركيبات قشر زمين در نقاط مختلف متفاوت مي باشد، مسلم است كه تركيبات آبهاي معدني هم فرق مي كنند و در يك آب معدني مقدار كلرور سديم زيادتر و در آب معدني ديگر مقدار آهك زيادتر است. تمام انواع آب معدني در اينجا قرار مي گيرند. به ذكر است آب آشاميدني و آب گازدار در اين قسمت كدگذاري نمي شوند.    
آبمعدني
Marmalade (1)
مارمالاد نوعي فرآورده غذايي است كه از ميوه و شكر تهيه شده كه عاملي براي ژله اي شدن به آن اضافه مي كنند. ... براي تهيه مارمالاد، معمولاً ميوه قاچ زده را به همراه پوست آن به مدت طولاني مي پزند تا پوست ميوه و گوشت آن كاملاً نرم و يكپارچه شود. تمام انواع مارمالاد در اين دسته قرار مي گيرند. شايان ذكر است مرباجات در اينجا قرار نمي گيرند.    
مارمالاد
رکوردهای 1 الي 10 از 38
دفتر مركزي
تهران- تهران- كيلومتر 3 جاده قديم كرج اتوبان فتح روبروي پمپ بنزين جنب ساها
كد پستي
1387695451
تلفن:
02160941
دورنگار:
02166809535
info@pakdairy.com
صفحه اصلي | قوانين استفاده از سایت | ارتباط با ما
Terms of Service and Privacy - Important Disclaimer
Copyright © 2012 IRANCODE - All rights reserved